Posted by admin on luty - 13 - 2024 | Możliwość komentowania Czy Polska skorzystała na wejściu do Unii Europejskiej? została wyłączona

Czy Polska skorzystała na wejściu do Unii Europejskiej?
Ostatnio była dziewiąta rocznica wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej. Warto w takim razie pomyśleć czy faktycznie wejście kraju nad Wisłą do Unii sprawiło, że nareszcie możemy być zadowoleni z rozwoju Polski. Cóż – trudno w sumie odpowiedzieć na takie pytanie. W końcu ciągle gonimy Szwecję albo Irlandię. Choć chciałoby się powiedzieć, że jest dobrze, to ciężko tak powiedzieć. Choć oczywiście w porównaniu z innymi krajami, które ponad dwadzieścia lat temu także odzyskały upragnioną wolność, to wcale nie jest u nas tak źle. Można śmiało powiedzieć, że ludzie lubią narzekać, przez co nie są w stanie zauważyć pozytywów.
Weźmy choćby w rachubę to, że polityka Unii Europejskiej powoduje, iż wreszcie w naszym kraju jest bardzo dużo pieniędzy na chociażby oczyszczalnie ścieków albo drogi. Oczywiście bardzo dużo pieniędzy jest roztrwanianych, lecz widać znaczące postępy. A poza tym sytuacja geopolityczna naszego kraju uległa całkiem sporej poprawie. Czyli można śmiało powiedzieć, że gdyby nie UE, mocno przypominalibyśmy choćby Ukrainę – wspaniały kraj, lecz mocno podzielony, bardzo mocno niedoinwestowany. Czyli podsumowując: chociaż Unia Europejska ma bardzo dużo wad, które w istocie zagrażają Polsce, całej Europie, to jednakże cieszy, że mieszkańcy Polski powiedzieli tak dla Unii. W istocie nie było innego rozwiązania.

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.